Türkçe English French Arabic Russian
0212 626 01 93
0533 639 70 60
info@avrupahamami.com

Hamamın Faydaları Nelerdir

Tarihten bu güne kültürümüzde var olan hamam, bugün geleneksel ve modern olarak yine kültürümüzde yer almaya devam ediyor.

Ayrıca sinirli ve stresli bir yapıya sahip olan kişilerin hamamda tüm sinirlerinden arınarak çıktıkları bilinmektedir. Özellikle bu kişilerin keselenmeleri, daha rahat bir fayda sağlayacaktır.

* Mutluluk Hormonunun Salgılanmasını Sağlıyor: Serotonin ve erdorfin adı verilen mutluluk hormonları hamamdaki sıcaklığın etkisiyle bol miktarda salgılanmaktadır. Mutluluk hormonunun salgılanmasıyla birlikte beden dinlenir ve zihniniz tüm gün açık olur. Bu şekilde hamamdan ayrılırken kendinizi mutlu hissedersiniz.

* Ölü Deriyi Hamama Giderek Atın: Hamamın en önemli yararlarından bir tanesi cildinizdeki ölü derileri atarak yeni deriye kavuşmasını sağlamasıdır. Vücuttan ölü deri atıldığı zaman deri daha fazla oksijen aldığı için tazelenme fırsatını bulmaktadır.

* Hamamlar Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor: Hamamlar bugün soğuk algınlığına birebir şifa olarak biliniyor. Hamamın içerisine girildiği zaman alınan sıcaklık kan içerisindeki savunma hücrelerinin artmasına yardımcı olarak vücudun mikroplarla baş etmesini sağlamaktadır.

* Hamamdaki Sıcak Eklemleri Açıyor: Hamamın içerisindeki sıcak eklemleri açarak kaslarınızı rahatlatmaktadır. Bu şekilde kas ağrılarını da direk kesmektedir. Her mevsim çektiğiniz kas ağrılarınızı bu şekilde tedavi edebilirsiniz.

* Sinüs Tıkanması Varsa Hamama Gidin: Sinüs tıkanmalarını hamama giderek açabilirsiniz. Hamama girdiğiniz zaman burnunuza nüfus eden sıcaklık burnunuzun rahat bir şekilde açılmasını sağlamaktadır.

Hamamlar, yüzyıllardan beri insan vücudunun üzerinde oluşan ölü tabakayı atarak yerine daha canlı dokuyu çıkarmak, kan dolaşımını hızlandırmak gibi insana enerji katan bir mekan Avrupa Hamam´ını ziyaret edin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Web Sitemiz Yenilendi
  Siz değerli ziyaretçilerimize daha kullanışlı bir web sitesi hizmeti verebilmek için web sitemizi yeniledik.
 • Sosyal Medyadayız!
  Size daha yakın olabilmek için artık sosyal medyadayız. Haberin detayında hesaplarımızı görebilirsiniz.
 • Talep veya Önerileriniz İçin
  Değerli ziyaretçimiz herhangi bir talep veya önerilerinizi iletişim formu aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
Bize Ulaşın
 • Bay : Alibeyköy Mah. Vardar Bulvarı No:1 Eyüp / İstanbul
 • Bayan : Alibeyköy Mah. Vardar Bulvarı No:28 Eyüp / İstanbul
 • T Bay : 0212 626 01 93 - Bayan : 0212 626 34 60
 • E info@avrupahamami.com